Konferencje na Targach Rehabilitacji 2022

O godzinie 11:30 zapraszamy do Sali Konferencyjnej nr 1 na oficjalne otwarcie targów, które rozpocznie konsultant krajowy ds. rehabilitacji prof. CMKP dr hab. n med. Małgorzata Łukowicz.

Sala konferencyjna nr 1

Sesja 1

Roboty Rehabilitacyjne – Przyszłość czy już teraźniejszość?
13:15-13:40

Robot Luna EMG wykorzystanie w aktywnej rehabilitacji neurologicznej - Na podstawie badań klinicznych

dr Dominika Kozak


13:45-14:30

Debata – jak najlepiej wykorzystać roboty w rehabilitacji neurologicznej i jakie są możliwości finansowania tak nowoczesnych rozwiązań?

Moderator debaty: Daniel Kocur – Fundacja Podaruj Dobro

Goście: Prof. CMKP dr hab. n med. Małgorzata Łukowicz konsultant krajowy w dziedzinie rehabilitacji medycznej, dr hab. n. med. Beata Tarnacka, prof. NIGRiR, Krzysztof Cygoń, Grzegorz Boczula, dr inż. Michał Mikulski, dr Anna Poświata Egzotech, Marcin Kliś Dyrektor ds. finansowania robotycznej rehabilitacji. Krzysztof Krop Amed. Adrian Kużdzał Instytut Ekspertyz Medycznych -pracownik naukowy laboratorium nowoczesnych metod klinimetrycznych i planowania rehabilitacji. Norbert Komar -  Dyrektor GCR Rept największego szpitala rehabilitacyjnego w Polsce.

Sesja 2

Nowoczesne metody leczenia po wypadkach komunikacyjnych

14:30-14:55

Klinika AMED - Klinika Rehabilitacji Funkcjonalnej - rehabilitacja pacjentów po wypadkach komunikacyjnych - na podstawie własnych doświadczeń

mgr Michał HolikSesja 1

Jak uzyskać finansowanie na nowoczesną klinikę z robotyczną rehabilitacyjną nawet 5 mln zł w ciągu 3 lat.

11:00-11:30

VOX VERITAS

Daniel Kocur Prezes Zarządu

Uzyskał przełomową rentę w kwocie 29 tys zł miesięcznie - dla pacjenta po wypadku na rehabilitację robotyczną. Skuteczny negocjator z ubezpieczycielami.Twórca punktów Reha Help ,marki Rehome, portalu zbiórkowego, Manager Rehabilitacji. Ekspert w bezkosztowym finansowaniu nowoczesnej rehabiitacjii dla klinik. Pomysłodawca i Twórca zautomatyzowanego mieszkania XXI wieku z rehabilitacją w największym szpitalu rehabilitacyjnym w Polsce. Marcin Kliś Dyrektor Generalny ds. finansowania ultranowoczesnej rehabilitacji.

– Opowiedzą jak ich działalność przyczynia się do przywracania sprawności pacjentom po wypadkach komunikacyjnych i jakie korzyści kliniki zawdzięczają współpracy z ich usługami.

– opowiedzą o tym jak mieszkanie i punkt Reha Help zmieniło świadomość w branży i jakie nowe perspektywy otworzyły.


Sesja 2

Doświadczenia nowoczesnych klinik rehabilitacyjnych na rynku Polskim i jak inwestowanie w robotyzację rehabilitacji wpłynęło na rozwój podmiotu i na korzyści dla pacjenta.

12:05-12:30

Nordmedic

nowo otwarta nowoczesna klinika w Gdyni całkowicie zrobotyzowana. Opowie o swoich doświadczeniach przy wyborze robotów i nawiąże również do audytu Skyfi i tym jak ważne są przemyślane decyzje.


12:30-12:50

Firma Levi Care

Producent ułatwień dla niepełnosprawnych. Podnośników sufitowych i rehabilitacyjnych. Opowiedzą jak tańszym kosztem może zastosować nowoczesne polskie rozwiązania, które potrafią przynieść oszczędności klinice i zastosować nowe terapie.


13:00-13:20

Klinika Orygin Otwock i Kraków

Doktor Rafał Trąbka

Opowie o swoich doświadczeniach z pacjentami i zastosowanymi terapiami. Pokażą jak blisko Warszawy pacjent po wypadku może leczyć się w komfortowych warunkach i jak inwestycje w robotykę przyniosło wiele korzyści pacjentom i klinice.


13:25-13:50

Klinika Donum Corde

Kinga Łabuda - dyrektor nowoczesnego ośrodka z rehabilitacją robotyczną

Opowie jak ciężkich pacjentów mogą przyjmować i jakie miejsce oferują poszkodowanym w wypadkach i po udarach.


14:00-14:30

Debata z wszystkimi uczestnikami panelów o sytuacji na rynku i rozwiązaniach jakie możemy wspólną konkluzją uzyskać.11:30-12:30

Profilaktyczne skarpetki zdrowotne DEOMED®

dr inż. Włodzimierz Lewin

Współwłaściel JJW odpowiedzialny za zgodność regulacyjną wyrobów medycznych - skarpetek DEOMED - z obowiązującym rozporządzeniem UE MDR 2017/745. Ponadto zajmujący się marketingiem i sprzedażą skarpetek na rynkach zagranicznych."


12:45-13:30

Przyszłość w nowoczesnej fizjoterapii - technologia INDIBA

Dominik Zaglaniczny


13:45-14:45

Terapia narzędziowa IASTM dla fizjoterapeutów

Dominik Zaglaniczny

Warsztaty


Sala konferencyjna nr 2

10:30-12:30

Ultrasonografia w fizjoterapii na przykładzie barku i kolana

dr n. med. Aleksander Zagórski

warsztaty


11:00-12:00

Firma MEDIQUALIS - Bezprzewodowy EMG biofeedback

Specjalista Fizjoterapii Dr n.med. Tadeusz Trzpis Fundacja Aenon

mgr fizjoterapii Aleksandra Kociuk fizjoterapia uroginekologiczna11:30-12:15

Bezprzewodowa manometria anorektalna biofeedback

Specjalista Fizjoterapii Dr n.med. Tadeusz Trzpis Fundacja Aenon
mgr fizjoterapii  Aleksandra KociukPatroni merytoryczni

Partnerzy konferencji