Robotyzacja branży i rozwojowe inwestycje29. edycja Targów Rehabilitacja w Ptak Warsaw Expo

Czy roboty rehabilitacyjne to już teraźniejszość dla branży, czy może jednak przyszłość? Czy można leczyć nowocześnie po wypadkach komunikacyjnych? Jak uzyskać dofinansowanie i inwestować, by postawić na rozwój? Te i inne tematy zostały poruszone w czasie Targów Rehabilitacja, których 29. edycja odbyła się w dniach 7-9 grudnia 2022 w Ptak Warsaw Expo.

Dziś już nie ma wątpliwości co do odpowiedzi na pytanie, jaka jest przyszłość rehabilitacji i fizjoterapii. To robotyzacja, która umożliwia dokładniejsze przeprowadzanie zabiegów, a także szybsze osiągniecie postępów u pacjenta. Wokół tego tematu, jak i umiejętnego inwestowania w biznes toczyła się dyskusja podczas 29. edycji Targów Rehabilitacja w Ptak Warsaw Expo.

Robotyzacja branży i rozwojowe inwestycje na Targach Rehabilitacja

Nie bez powodu wybrano właśnie takie zagadnienia jako podstawę do konferencyjnej dyskusji. Istnieje bowiem związek pomiędzy inwestycją w robotyzację a wzrostem satysfakcji pacjenta z leczenia i zwiększeniem zysków placówki.

Podczas Targi Rehabilitacja tacy eksperci, jak prof. CMKP dr hab. n. med. Małgorzata Łukowicz dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat neuroplastyczności czy nowoczesnych metod leczenia uszkodzeń rdzenia (dr hab. n. med. Beata Tarnacka, prof. NIGRiR). Ponadto zaprezentowano możliwości najnowszych robotów, jak Luna EMG na podstawie badań klinicznych. Nie zabrakło również innowacyjnych rozwiązań w opiece nad powypadkowym pacjentem. Koncepcję Reha Help zaprezentowali Daniel Kocur i Marcin Kliś z VOX Veritas. Dodatkowo, mówiono o tym, jak funkcjonuje zautomatyzowane mieszkanie XXI wieku z rehabilitacją, i jak uzyskać dofinansowanie w imię nowoczesnego podejścia do leczenia pacjenta.

Podczas wydarzenia swoje dotychczasowe osiągnięcia zaprezentowały zautomatyzowane kliniki i producenci ułatwień dla niepełnosprawnych (Nordmedic, Levi Care, Klinika Orygin, Donum Corde). Wszystko po to, by pokazać, że w polskiej, nie zawsze w pełni korzystnej dla pacjenta rzeczywistości, można stworzyć warunki nowoczesne, które sprzyjają szybkiemu powrotowi do zdrowia.

To była jednak tylko część tematów poruszanych podczas Targów Rehabilitacja. Lekarze z wieloletnim doświadczeniem przeprowadzali warsztaty i prezentowali nowe możliwości leczenia poszczególnych schorzeń. Wszystko po to, by pokazać, jak jeszcze bardziej pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Pełne możliwości sektora na Targach Rehabilitacja

Solidna dawka medycznej inspiracji to jednak nie wszystko, czego mogli doświadczyć odwiedzający Targi Rehabilitacja. Była to również okazja do zaznajomienia się z pełną gamą ofert sektora, porównania i branżowej analizy nowych możliwości, a także sprawdzenia konkurencyjności na rynku. Podczas wydarzenia zaprezentowali się usługodawcy z Polski i zagranicy z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii, kliniki, szpitale, specjaliści od medycyny estetycznej, producenci i dystrybutorzy sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, ale również suplementów.

W sumie 29. edycję Targów Rehabilitacja odwiedziło 4236 osób, które na 18 000 m2 przestrzeni wystawienniczej Ptak Warsaw Expo zaznajamiali się z ofertami 98 wystawców. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejną odsłonę wydarzenia. Wszelkie szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej targirehabilitacja.pl.