Zarówno nowe produkty, jak znane rozwiązania zaprezentują wystawcy targów Rehabilitacja. Jedne i drugie budzą duże emocje wśród zwiedzających. Już dziś prezentujemy część z tego, co będzie można zobaczyć podczas targów Rehabilitacja 2018. 

ROBOT DO REHABILITACJI RĘKI FOURIER INTELLIGENCE M2

To urządzenie zaprojektowane w celu indukowania neuroplastyczności mózgu. Stworzony dla poprawy funkcji kończyny górnej dla pacjentów po uszkodzeniach w obrębie centralnego układu nerwowego. Dzięki zintegrowanej technologii haptycznej, Fourier M2, może "wyczuć" dotyk pacjenta i zapewnić odpowiednie wsparcie dla samodzielnego ruchu aktywnego naszego podopiecznego lub zastosować adekwatny opór, poprawiając tym samym aktywność tułowia czy docelowo kończyny. Ponadto, obiektywna ocena ćwiczeń oraz przyjazne dla użytkownika raporty na temat postępów pacjentów zapewniają obiektywne odniesienie dla terapeuty.

PRODUKTY ORTOPEDYCZNE W TECHNICE DRUKU 3D

W tym roku nowością na stoisku firmy KOORDYNACJA będą spersonalizowane produkty ortopedyczne i rehabilitacyjne wykonane w technice druku 3D.

APARAT FALI UDERZENIOWEJ ROSETTA ESWT

Ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji, ortopedii i medycynie sportowej. Innowacyjna metoda ESWT pozwala na wykorzystanie fal elektromagnetycznych do prowadzenia bezpiecznej i bardzo skutecznej terapii. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi to jeden z rodzajów leczenia z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Fala generuje wysokie ciśnienie, przenika na głębokość parunastu cm w głąb ciała. W aparacie Rosetta ESWT fala powstaje przy wykorzystaniu metody elektromagnetycznej i jest transmitowana do obszaru bólowego, gdzie skupia się we wtórnym ognisku. W ten sposób fala trafia precyzyjnie w zmienione chorobowo miejsce, nie ingerując w sąsiadujące tkanki.

C-EYE II PRO

C-Eye® PRO jest produktem medycznym, wykorzystującym technologię śledzenia wzroku.

W skali międzynarodowej to jedyne narzędzie, które pomaga personelowi medycznemu w ocenie stanu świadomości oraz rehabilitacji pacjentów z różnorodnymi zaburzeniami neurologicznymi. System wykorzystuje metodę CyberOka opracowaną na Politechnice Gdańskiej.

 

SYSTEM SUFITOWY LEVICARE UNO

System z automatycznym posuwem umożliwia osobie z niepełnosprawnością niezależność  podczas przemieszczania się mieszkaniu. W połączeniu z innowacyjnym uchwytem Butler daje nieograniczone możliwości i swobodę. Uchwyt Butler to nowoczesne rozwiązanie, które różni się od standardowych siedzisk przede wszystkim wygodą zakładania, zdejmowania oraz podtrzymywania i stabilizacji ciała użytkownika.

 

KRIOPOL R-BRYZA

To flagowy produkt firmy KRIOMEDPOL do zabiegów krioterapeutycznych. Jest bardzo chętnie wykorzystywany przez fachowców w gabinetach fizjoterapeutycznych i kosmetycznych. Urządzenie jest oferowane w trzech wariantach, w zależności od pojemności zbiorników na ciekły azot: 30, 50 i 15 litrów.

 

ZABAWKA ROZWOJOWO-REHABILITACYJNA MOOVIE

Zestaw od Moovie Polska to klocki rozwojowo-rehabilitacyjne dla dzieci z zaburzeniami motoryki dużej. Przeznaczony jest do terapii zajęciowej, z dziećmi, u których wystąpiły zaburzenia motoryczne o podłożu sensorycznym. Wczesna interwencja rehabilitacyjna w postaci ukierunkowanej zabawy mogłaby pozwolić na usprawnienie i wyrównanie deficytów u dzieci z dysfunkcjami.

LASER WYSOKOENERGETYCZNY ILUX

Z laseroterapii wysokoenergetycznej korzystają zarówno sportowcy amatorzy, jak i profesjonaliści, bez względu na uprawianą dyscyplinę. Firma Bardomed ma w swojej ofercie lasery wysokoenergetyczne dające użytkownikom długotrwałe a zarazem szybkie efekty w przypadku różnego typu kontuzji np. zwichnięć czy przeciążeń mięśni. Aparaty z serii iLUX posiadają wysokiej jakości 5,7 calowy, kolorowy ekran dotykowy. iLUX zawiera ponadto dużą, interaktywną bazę danych, w której występuje 60 schorzeń oraz moduł ScanX wykorzystywany w przypadku dużych obszarów ciała.

MASTERPULS ULTRA FIRMY STORZ MEDICAL

Najnowsza linia urządzeń Masterpuls łącząca elegancję i innowacyjność.

Aparaty współpracują z innowacyjną głowicą radialną (RSW) wyposażona w wyświetlacz ciekłokrystaliczny oraz przyciski do sterowania ciśnienia i częstotliwością oraz z głowicą wibracyjna V-Actor

Wskazania:

- terapia punktów spustowych

- bóle oraz zapalenia przyczepów ścięgien

- przewlekłe endezopatie

- zespół bolesnego barku

- zespół bolącego Achillesa

- akupunktura fala radialną

ZEROG® SYSTEM DO TRENINGU CHODU I RÓWNOWAGI

Najbardziej zaawansowany zrobotyzowany system odciążenia stał się jeszcze lepszy.

System chodu i równowagi ZeroG® wprowadzono w 2007 roku. Obecnie ZeroG trzeciej generacji firmy Aretech jest nadal liderem innowacji i jakości. Z wykorzystaniem ZeroG chodzenie po powierzchni, zmiana pozycji z siadu do wstania, wchodzenie po schodach, zejście z podłogi czy inne czynności dnia codziennego wykonywane są w środowisku zredukowanej grawitacji’ bez ryzyka upadku.

 

ORTHYO

Podczas tegorocznej edycji targów Poznańska firma AISENS  po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje najnowszą generację sensorów do wspomagania fizjoterapii. Orthyo służy do diagnostyki -  pozwala na zbieranie danych o kondycji biomechanicznej pacjentów. Ponadto pozwala na bezpieczną i efektywną  fizjoterapię w domu. Produkt składa się z sensorów zakładanych na ciało pacjenta, aplikacji mobilnej oraz aplikacji internetowej dla pacjentów, ortopedów i fizjoterapeutów.

 

ANALIZATORY SKŁADU CIAŁA INBODY

Urządzenie InBody570 doskonale nadaje się do szpitali, ośrodków zdrowia, klinik leczenia otyłości, a także szkół wyższych. Analizator InBody570 jest modelem przeznaczonym do ośrodków badawczych, szkoleniowych oraz mających charakter innowacyjnych instytucji naukowych.